Skandal 

Yönetmenliğini Jay Roach'ın yaptığı, oyuncu kadrosunda Charlize Theron, Margot Robbie, Nicole Kidman gibi yıldızlar olan filmde Fox News’in kurucusu ve Ceo’su Roger Ailes’in taciz skandalında yaşanan olayları izleyeceğiz. Olay Megyn Kelly önderliğinde bir çok kadının Roger tarafından tacize uğradıklarını açıklamalarıyla başlamıştı. Bu skandalın ardından Roger baskılara dayanamayıp istifa etmiş bir yıl sonrada ölmüştü. Roger Ailes’i John Lithgow canlandıracak.

1576656787_LD_D21_04710_R2_CROP (1).jpg

 "2016 yılı yazında, ses getiren Fox&Friends programının vazgeçilmez sunucularından olan Gretchen Carlson işten kovulmasının ardından Fox Haber'in kurucusu Roger Ailes'a cinsel taciz davası açtı. Öncesinde planladığı şekilde olayların gelişmesinin ardından Carlson'ın hezimete uğramasını beklerken sadece 16 günde Ailes, kurumsal tarihin en büyük düşüşlerinden birini yaşadı. O bile, çok sayıda kadının anlattığı hikâyelerin gücüyle başa çıkamazdı. Bu kişiler arasında Fox News muhabiri Megyn Kelly de vardı. Ama mesele sadece Fox'taki kadınlar değildi. Yaklaşık bir yıl sonra, Ekim 2017'de, New York Times,Harvey Weinstein aleyhinde yapılan birçok suçlamayı haber yaptı. Bu haberle birlikte, o zamanlar çok küçük çaplı olan #MeToo (Ben de) hareketini, muazzam bir küresel fenomene dönüştürdü"

 

Türkiye hakları BG Film'e ait ve CGV Mars dağıtımıyla sinemaseverlerle buluşacak olan Skandal filmi 20 Aralık’ta vizyona girecek.

19 Kasım 2019 l Secondics Team

1576656811_LD_D10_02204_R.jpg